FA taurės finalas skaičiais: daugiausiai ir mažiausiai taškų surinkę žaidimai, nepralaimėtos komandos ir dar daugiau

Futbolas

Jūsų Horoskopas Rytojui

Arsene'as Wengeras švenčia su savo žaidėjais ir FA taurės taurę po to, kai „Arsenal“ laimėjo varžybas dvejus metus iš eilės.

„Arsenal“ yra naujausi FA taurės laimėtojai(Vaizdas: Jordan Mansfield - FA)

kur yra jon venables

„Arsenal“ dalyvavo daugiau FA taurės finalų nei bet kuri kita komanda.

Praėjusį sezoną „Gunners“ buvo 19 -asis paskutinis pasirodymas. Jie laimėjo 12 iš jų, daugiau nei bet kuri kita pusė, ir septynis kartus tapo vicečempionais.

„Manchester United“, iki šiol turėjusi 18 paskutinių rungtynių, šeštadienį susitiks su „Crystal Palace“ bendru „Arsenal“ rekordu ir taip pat gali prilygti pergalių rekordui.

„Liverpool“ pateko į 14 finalų. „Everton“ ir „Newcastle“ pasirodė 13, o „Aston Villa“ ir „Chelsea“ - po 11.

„Everton“ FA taurės vicečempionai buvo aštuonis kartus daugiau nei bet kuri kita komanda.

FA taurės finalinės rungtynės

Daugiausiai taškų surinkęs finalas

Dvi rungtynės turi garbę būti daugiausiai taškų pelniusiais finalais su septyniais įvarčiais.

1890 m. Finalas tarp „Blackburn Rovers“ ir „Sheffield Wednesday“ baigėsi rezultatu 6: 1 Lankašyro pusėje.

Garsiajame 1953 m. Matthews finale „Blackpool“ 4: 3 įveikė „Bolton“. Tačiau seras Stanley Matthewsas, kurio vardas yra rungtynės, tą dieną neįmušė jokių įvarčių. Stanas Mortensenas įmušė tris „Blackpool“ įvarčius-vienintelis kartas, kai žaidėjas „Wembley“ finale įmušė hat-trick'ą.

Stanley Mattewsas

Seras Stanley Matthewsas & apos; FA taurės medalis nuo 1953 m (Vaizdas: PA)

Mažiausiai taškų surinkęs finalas

Keturi finalai baigėsi lygiosiomis 0: 0.

Pirmasis buvo 1886 m., Kai „Blackburn Rovers“ trečiame finale iš eilės sužaidė lygiosiomis su „West Brom“. „Rovers“ laimėjo pakartojimą.

Kitas buvo 1911 m., Kai „Bradford City“ surengė „Newcastle“, prieš tai įveikdamas juos 1: 0. Kitą sezoną Barnsley sužaidė lygiosiomis 0: 0 su „West Brom“ ir taip pat iškovojo pergalę 1: 0.

Kito finalo be įvarčių nebuvo iki 2005 m., Kai „Arsenal“ sužaidė lygiosiomis su „Manchester United“. Pakartotiniai žaidimai iki to laiko buvo praeitis, o „Gunners“ galiausiai laimėjo baudomis.

Buvo finalai, kurie po 90 minučių baigėsi 0: 0, bet pamatė įvartį per pratęsimą.

Skaityti daugiau:

2007 m. Gegužės 19 d. „Wembley“ stadione Johnas Terry ir Frankas Lampardas švenčia FA taurę, įveikę „Manchester United“

Johnas Terry ir Frankas Lampardas švenčia FA taurę 2007 m (Vaizdas: AFP/Getty)

Paskutinis buvo 2007 metų finalas tarp „Chelsea“ ir „Manchester United“, „Chelsea“ laimėjo mačą pratęsimo metu pelnydamas Didier Drogba įvartį.

1985 m. Finale „Manchester United“ 1: 0 įveikė „Everton“ dėl Normano Whiteside'o pratęsimo.

1982 m. Finale tarp „Tottenham“ ir „QPR“ buvo du įvarčiai dėl traumos, o paskutinis įvartis buvo pakartotas.

1971 m., 1968 m., 1965 m., 1947 m., 1938 m., 1920 m., 1912 m. Ir 1877 m. Finalai taip pat buvo 0: 0 po 90 minučių, tačiau buvo sprendžiami per pratęsimą.

Nepralaimėtos komandos

Devynios skirtingos komandos FA taurės finale turi nepralaimėtų rekordų.

Tačiau septyni iš jų pasirodė tik vieną kartą - „Blackburn Olympic“, „Bradford City“, „Coventry“, „Ipswich“, „Wigan“ ir „Wimbledon“.

Bury pateko į du finalus, 1900 ir 1903 m., Ir abu laimėjo.

Tačiau „Wanderers FC“ pateko į penkis FA taurės finalus - 1872, 1873, 1876, 1877 ir 1878 m. - ir laimėjo juos visus per pirmąsias rungtynes ​​arba pakartojimą.